Jistě vám neuniklo, že roste počet obětí internetových podvodů. Jedná se hlavně o situace, kdy zejména ženy skočí na historku o tom, že si píšou s nějakým bohatým lékařem či námořníkem ze zahraničí, který shodou okolností velice nutně potřebuje poslat peníze. A samozřejmě že čím víc, tím líp. Problém je, že spousta takto oslovených žen to udělá a pod vidinou výdělku nebo vztahu s bohatým neznámým peníze zašlou.
Ani muži ale nejsou z obliga. Ti častěji podléhají vábení podvodníků, kteří se vydávají za zkušené investory. Ti jim naslibují velké a snadné výdělky a podvedení jim za tímto účelem pošlou peníze. Většinou vyberou všechny svoje úspory a vloží je do bitcoinmatu, odkud putují k podvodníkovi. Ani v jednom z případů se obětem podvodu nepodaří už nikdy peníze získat zpět. Podvodníci jsou rafinovaní, často zkušení a ví co a jak mají udělat, aby jim snadno získané peníze zůstaly napořád.
To ale nejsou jediné problémy, kterým lidé na internetu musí čelit. Poměrně novou hrozbou jsou e-shopy. Asi nechápete jak je to možné, ale každý opravdu dobrý podvodník je schopný vytvořit podvodný internetový obchod, který vypadá k nerozeznání od toho, kde nakupují lidé běžně. Jak je od sebe rozeznat?
Doména
Každý web má svoji vlastní internetovou adresu. Vždycky jde o název obchodu, který e-shop vlastní. A pokud najdete v adrese cokoliv dalšího, může jít o podvodnou stránku.
Ceny
Lidé vždycky hledají způsob jak ušetřit peníze. Proto hledají e-shopy, které nabízejí populární, značkové a většinou i hodně drahé zboží levněji. pokud je ale cena podezřele nízká, jde s největší pravděpodobností o podvod.
Majitel
Každý e-shop má na svých stránkách uvedené kontaktní údaje, které se dají ověřit přes Google. Pokud nesedí a nebo jde o někoho z podezřelého státu, nejspíš je to podvod.
Buďte obezřetní a věnujte pozornost tomu co otevíráte.